Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)English (United Kingdom)
Tipy na výlet PDF Drucken E-Mail
There are no translations available.

V blízkém okolí města Cheb můžete navštívit celou řadu zajímavých míst s bohatou historií. Několik nejzajímavějších jsme vybrali, jako případný tip na výlet.

separator

MĚSTO CHEB

Cheb (německy Eger), je okresní město na západě Čech v Karlovarském kraji, okrese Cheb, ležící na řece Ohři. První historicky dochovaná zmínka o Chebu, centrálním městě celého někdejšího Chebska pochází z roku 1061. Hlavní průmysl je zde strojírenský, textilní, kovodělný, stavební, dřevozpracující a potravinářský. Do konce druhé světové války byla převážná část obyvatelstva německá a Cheb byl důležitou součástí Sudet. Po skončení války byli němečtí obyvatelé vysídleni a město se z velké části vylidnilo. V roce 2011 zde žilo přes 33 tisíc obyvatel.

Odkaz na stránky zde

separator

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Nejmenší české lázně jsou jedním z pilířů Západočeského lázeňského trojúhelníku. Jejich poloha blízko hranice se SRN a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi přitažlivouturistickou destinaci.

Odkaz na stránky zde

separator

AMERIKA - Františkovy Lázně

Amerika - k ozdobám Frant. Lázní patří také lesopark Amerika. Můžete v něm obdivovat krásnou přírodu, ale také malý zoopark, jehož obyvateli jsou např. medvídci mývalové, lamy nebo Sovice Sněžní. K rybníku Amerika si můžete udělat pěknou procházku či se svézt mikrovláčkem.

Odkaz na stránky zde

separator

AQUAFORUM - Františkovy Lázně

Aquaforum - teplá voda v bazénech, vířivkách i v tobogánu v Aquaforu - světě vody a relaxace ve Františkových Lázních vás pohladí po duši a po těle nezávisle na rozmarech počasí.

Odkaz na stránky zde

separator

SOOS

Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofety – bahenní sopky. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít.

Odkaz na stránky zde

separator

GOLF RESORT

Hned za německou hranicí Vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné golfové hřiště s 18 jamkami. Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře. 18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.

Odkaz na stránky zde

separator

MOTÝLÝ DŮM

Motýlí dům - asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí.

Odkaz na stránky zde

separator

HRAD SEEBERG

Nachází se v obci Ostroh 5 km od Frant. Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska. Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322.

Odkaz na stránky zde

separator

KOMORNÍ HŮRKA

Komorní Hůrka patří k nejmladším sopkám Českého masivu . Vznikla na rozhraní třetihor a čtvrtohor ve třetí a konečné vulkanické fázi svrchního pleistocenu (Würmu) před 115 000 – 15 000 lety a její dozvuky Ize datovat ještě v holocenu, tedy před méně než 10 000 lety.

 Odkaz na stránky zde

separator

DOUBRAVA

Skanzen a soubor venkovských statků chebského typu. Obec Doubrava, vyhlášená v roce 1995 památkovou rezervací, si zachovala původní, historickou podobu chebské vesnice s tradiční hrázděnou architekturou. Jsou zde zastoupeny všechny typy venkovských stavení a můžete si prohlédnout jedny z nejkrásnějších štítových hrázděných konstrukcí na Chebsku.

Odkaz na stránky zde

separator

MARIA LORETO

Na kopci nad Starým Hrozňatovem asi 5 km od Chebu stojí pozoruhodný areál Lorety s poutním kostelem Sv. Ducha. Je to jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách i v Německu, jehož výstavba začala r. 1664. Za komunistického režimu byl areál zdevastován, po r. 1992 byl z finančních prostředků obyvatel německého Waldsassenu rekonstruován.

 Odkaz na stránky zde

separator

ZELENÁ HORA - BISMARCKOVA ROZHLEDNA

Rozhledna byla postavena v roce 1909 ze sbírky mezi místními lidmi. Byla pojmenována po zakladateli Německé říše a jejím dlouholetém kancléři Otto von Bismarckovi, který zemřel v roce 1898. Kamenná rozhledna stojí na místě starší dřevěné rozhledny.

Odkaz na stránky zde

separator

 
  
 info@penzioneduard.cz   book-Reader
+420 730 136 919
 

wellness-kameny

Používáme germicidní lampy pro Vaše bezpečí

Jsou to nejúčinnější zdroj dezinfekce. Toto zařízení sterilizuje předměty i celé místnosti UV-C zářením, které zabíjí veškeré viry a bakterie.

130935293 977842956042544 3742605362169775594 n

Hier finden Sie uns

mapka

Öffnungszeiten

Montag bis Freitag
11:00-15:30 a 17:30-21:30 Uhr

Samstag bis Sonntag
11:00-21:30 Uhr

 

Facebook

Finde uns auf Facebook

facebook-2

Kontaktieren Sie Uns

Penzion Eduard
Příčná 16/1
351 01 Františkovy Lázně

+420 730 136 919

E-mail: info@penzioneduard.cz

S5 Box

S5 Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.